fbpx

Самотність-соціальна хвороба. Цей стан безпосередньо пов’язаний з відсутністю впевненості в собі, нестачею підтримки і втратою контролю над своїм життям. Це видно відразу: більшість людей вдаються до вживання наркотиків якраз через самотність, невпевненість в собі і своїх діях або страху.  Власне з цього переважна більшість залежних на сьогоднішній день – підлітки.  Саме тінейджер має потребність в людині, яка могла б стати для нього наставником, яка має змогу відповісти на всі його запитання. Коли у хлопчика чи дівчинки немає підтримки від авторитетної для них людини відразу ж пропадає впевненість в собі. Для того щоб звести нанівець спустошеність і біль від самотності, робиться на їх погляд оптимальне рішення.  Вони входять в кола наркозалежних людей, де підлітки нібито знаходять «розуміння».

Соціальна хвороба сучасності

Для більшості людей не секрет, що всі залежності вважаються одним з варіантів замикання в собі. У людини не виходить жити так, як він живе зараз, у зв’язку з цим доводиться зіткнутися з вживанням, позбутися самотності, яка відчувається як жахливе й нестерпне відчуття. Як тільки люди приймають наркотики або алкоголь, вони набувають полегшення і позбавляються від страхів. П’янкі речовини глушать відчуття ущербності, непотрібності і того, що самому по собі не виходить вирішувати свої проблеми. Втекти від проблем за допомогою речовин, що змінюють свідомість здається набагато простіше, ніж їх вирішити.  Відчуття самотності настільки тисне на людину, що він не бачить іншої альтернативи. Внаслідок цього нелегальні речовини невідчутно стають частиною їхнього життя. Тим часом з’являється «сенс» життя – вживання чергової дози. Для одинаків наркотик або алкоголь є методом, яким вони захищають себе від реальності. Власне за допомогою вживання виникає відчуття прийняття себе і поваги.  Наркомани-одинаки можуть затверджуватися виключно через наркотик, в зв’язку з тим, що багато в чому вони ще більш пропащі для соціуму суб’єкти, ніж звичайні залежні. Дана тема стосується всіх нас, тому що змушує нас думати інакше про самих себе.

Нам,людям, потрібна комунікативність і любов.  Але люди утворили таке навколишнє середовище і культуру, що відрізали самих себе один від одного, порадивши замість цього тільки пародію, яка називається “інтернет”. Розвиток залежностей-це прояв більш складної хвороби, що стосується всього нашого способу життя, в межах якого ми акцентуємо більше уваги речам, які можна придбати, ніж живому навколо себе.  Письменник Джордж Монбіо назвав все описане вище «століттям самотності».  Ми заснували суспільства людей, де для індивіда легше бути ізольованим від собі подібних, ніж будь-коли раніше.

 Як допомогти залежному-одиночці?

По-перше, слід навчитися вірити людям і не відхиляти їх допомогу. Тоді людина, коли їй занадто самотньо, буде просто шукати допомоги, підтримки, почне ставитися до оточуючих краще і рано чи пізно здобуде бажаних друзів. Залежному-одиночці не слід закриватися в собі і занурюватися в жалість до себе і споруджувати свою самотність до обсягу космічної проблеми. В такому роді одинак ​​багато в чому незрілий;  йому потрібно навчитися отримувати допомогу, здійснювати тверезі висновки, приймати удари життя без істерик.

По-друге, потрібно продемонструвати залежному-одиночці, що з наркотиком поодинці у нього немає варіантів. Коли залежний-одинак ​​усвідомлює, що йому є до чого прагнути, що життя без речовин має сенс, то можна переходити до реабілітації і ресоціалізації.

По-третє, потрібно допомогти залежному знайти мету в житті, допомогти йому навчитися отримувати задоволення від звичайних радощів.  

Запам’ятайте, що залежний не припинить приймати наркотики для когось, він може зробити це тільки заради себе!