fbpx

Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму часто йде поряд з питанням: «Як допомогти алкоголіку?».

Лечение алкоголизма фотоСаме його зазвичай можна почути від рідних людини, що безупинно вживає алкогольні напої. Коли вдома з’являється алкозалежний, життя всієї сім’ї кардинально змінюється.

Скандали, сварки, бійки – людина в нетверезому стані може робити багато необдуманих та небезпечних дій, а потім, повернувшись до нормального стану, навіть не пам’ятати про це. Спілкуватися з нею стає майже неможливо. Довести їй те, що її поведінка шкідлива та небезпечна, на жаль, теж.

Що можна вдіяти? Відповідь очевидна – необхідно реабілітувати алкозалежного, чим, власне, успішно займається «Міжнародна Антинаркотична Асоціація».

Як лікувати алкоголізм?

Алкоголізм – це хвороба, до того ж доволі серйозна. У більшості вона починається зі звичайних посиденьок в барах, дискотек на вихідних та застіль на свята. Звичайно, не всі стають алкозалежними, але все ж таки.

В цьому і проблема, що вживати алкоголь в нашому суспільстві вважається нормою. Якщо навіть людина вирішить припинити випивати, в неї можуть з’явитися купа перешкод. Адже спиртні напої знаходяться в загальному доступі, а оточення може не зрозуміти такого рішення.

«Ти що, слабак? Ти що, не з нами?» – такими фразами можуть заохочувати людину вживати, такі собі, псевдодрузі. В таких умовах, навіть при величезній мотивації, втриматись дуже важко. Через це люди ходять по кругу та постійно повертаються до вживання.

Ще один випадок – коли людина просто не визнає своєї проблеми, що, до речі, частіше спостерігається у випадку з алкоголізмом. «Я не алкоголік» – саме таку відповідь можна отримати навіть від людини, яка має тяжкі наслідки від вживання. Коли вона не розуміє своєї проблеми, це може довести навіть до завчасної смерті. Адже саме так закінчують своє життя залежні, якщо не починають якимось чином діяти.

Відділення психосоціальної допомоги алкозалежним

Одужання від залежності – це довгий, трудомісткий процес, що містить у собі комплексну роботу над всіма частинами життя. Відбувається він у стаціонарі закритого типу. Людині необхідно на деякий час відгородитися від стресів та спокус, щоб не витрачати сили та енергію на те, щоб постійно боротися з ними, а сконцентрувати всю свою увагу на одужанні та зміцненні своїх тверезих позицій.

Відділення психосоціальної допомоги алкозалежним являє собою зручний, затишний будинок, повністю оснащений всім необхідним. В умовах чистоти та комфорту тут проживають видужуючі залежні під дбайливим цілодобовим наглядом працівників центру та запрошених спеціалістів:

 1. психологів;
 2. арт-терапевтів;
 3. психотерапевтів;
 4. консультантів з питань хімічної залежності;
 5. волонтерів тощо.

Етапи лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму поділяється на кілька обов’язкових етапів, які ми опишемо нижче.

Визначення стадії хвороби та усунення абстиненції

Перше, що необхідно зробити – це діагностувати стадію хвороби та визначити ступінь абстинентного синдрому. У випадку з алкоголізмом це дуже важливо. Адже на останніх стадіях хвороби різке припинення вживання алкогольних напоїв може спричини «білу гарячку» або навіть смерть.

В будь-якому випадку необхідне медикаментозне втручання у вигляді детоксикації, щоб зняти алкогольну інтоксикацію та привести фізіологічний стан людини до ладу. Спеціально для цього запрошується лікар-нарколог, що виконує всі ці процедури.

Нормалізація загального стану

Другим кроком, після покращення фізичного, буде робота в напрямку психологічного та духовного стану.

Важливо:

 1. зрозуміти причини вживання алкоголю;
 2. розібратися в помилках та травмах минулого;
 3. навчитися заново спілкуватися та розрізняти свої почуття;
 4. позбавитись від гордині, що часто присутня в алкозалежних;
 5. прийняти той факт, що проблеми з алкоголем все-таки є тощо…

Це процес не одного дня. Для максимальної ефективності тут використовується кілька методів:

 1. індивідуальний підхід до кожної людини;
 2. групова терапія та програма «12 кроків».

В такому поєднанні можливо досягти змін у поведінці, мисленні та цінностях алкозалежного, що дає більше шансів залишитися тверезим у майбутньому.

Повернення у суспільство

Третє, що слідує по закінченню такої собі реабілітації — це ресоціалізація, або соціальна адаптація. Враховуючи те, що людина, по суті, повертається у той самий світ, їй необхідна підтримка, особливо на перших порах.

Ресоціалізація дає залежному необхідні навички життя у тверезості та дозволяє мінімізувати стреси від впливу навколишнього середовища. Людина продовжує проживати з видужуючими, спілкуватися зі співробітниками, відвідувати психотерапії та підтримувальні групи.

Окрім цього в неї є достатньо часу на те, щоб вирішити майбутню професійну діяльність та сформувати тверезе оточення, що слугує великою підтримкою. Важливою частиною ресоціалізації також є регулярне спільне дозвілля, що як зближує, так і вчить відпочивати виключаючи вживання алкоголю.

Допомога близьким

Також важливо пам’ятати про те, що не тільки алкозалежному потрібно одужувати, а й усьому його близькому оточенню. Співзалежність – проблема, що супроводжує алкоголізм та проявляється в нього.

Неправильна поведінка рідних може спричинити повернення до минулого і всі старання, в підсумку, можуть виявитися марними. Щоб цього не сталося, «Міжнародна Антинаркотична Асоціація» проводить безкоштовні групи та семінари для співзалежних, що допомагають розібратись у цих питаннях.

Так, дотримуючись рекомендацій, спільними зусиллями можливо перемогти згубну проблему алкоголізму!

Оставить коментарий

Залишити коментар

Оставить заявку на обратный звонок
×