fbpx

Кожен має свою історію

Нещодавно до одного з відділень @KievMAA завітав репер Shtaket (Антон Белаш) . Провів мотиваційну групу для наших хлопців та дівчат, влаштував міні концерт, а головне, розповів свою історію. Це зараз Антон успішний, здоровий та тверезий, а позаду важкий шлях й понад 10 років наркотичної залежності. Ми розпитали Антона про його досвід, вийшла тепла та щира бесіда.

Стадії наркотичної залежності, а саме ожна з них – "повний крах".

– Коли ти вперше “познайомився” з наркотиками?

– У 14 років. Це була трава.

– Після трави ще чого-небудь захотілось?

– Спочатку, ні. Бажання з’явилось згодом, коли ми з друзями вже знали та шукали пігулки, що можна було вживати, коли не було трави.

– Як зараз ті друзі, з якими ти вживав?

– Нажаль,в живих залишились одиниці…

– Шкода. А щодо твоїх рідних, вони знали, що у тебе є проблема із залежністю?

– Спочатку вони нічого не знали і не помічали. А от коли у мене з’явились проблеми з міліцією, тоді вони й дізналися про моє вживання пігулок. І тоді вони почали мені активно допомагати: крапельниці ставили. А потім пройшов ще десь рік і батьки побачили у мене шрами від ін’єкцій. Мати ледь витримала це.

– А як довго ти вживав наркотики ін’єкційно?

– Приблизно 10-11 років.

– Пам’ятаєш свої відчуття в період вживання?

– Спочатку була ейфорія, здавалось, що все добре і я зможу все. А коли почалися безсонні ночі, я став вживати систематично.

– Як ти думаєш, чому взагалі люди починають вживати наркотики?

– Зараз головна причина – це доступність, раніше у такому майже вільному доступі їх не було. Треба була певна спритність аби щось дістати, а зараз інтернет, закладки, адреси – легко і швидко.

– Антон, які проблеми у тебе з’явилися у результаті вживання наркотиків?

– У першу чергу, проблеми у взаєминах із сусідами, друзями, рідними. Постійна брехня, якісь вигадані історії. Також здоров’я, у 22-річному віці у мене вже були проблеми з печінкою. А ще проблеми з законом, постійні крадіжки.

– Що підштовхнуло почати змінювати своє життя?

– Скоріш за все, це рідні. Я не боявся смерті, що зі мною щось трапиться. Я переживав за рідних. Тому самостійно зібрав речі і поїхав на реабілітацію.

– Скільки років ти тверезий?

– 3,5 роки.

– Чи з’явилися у тебе якісь досягнення за час тверезості?

– Моїм найбільшим успіхом я вважаю велику кількість друзів, товаришів, близьких людей. Стільки будинків, де мене чекають і завжди раді бачити. Моя творчість. Мої стосунки. А головне, мої батьки щасливі.