Наркоман боїться всього, а страх – двигун насильства.

Наркозалежна людина не здатна до критичного мислення. Він може продати майно або завдати фізичної шкоди собі та оточуючим. Розглянемо, чого боїться наркоман і як із цим боротися.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Наркоман боїться всього, а страх – двигун насильства.

Страх і ненависть у наркозалежності - чим наркоман небезпечний для оточуючих

З чого починається залежність? Людина шукає кайф, можливість відсторонитися від проблем чи негативу довкола. Забути на якийсь час. За допомогою наркотиків це виходить, але ненадовго. Потім людина вживає ще більше. І ось залежність, свіжа, як нова копійка, прийшла у ваше оточення.

Після ейфоричного стану приходить відкат. З’являється слабість, біль, агресія. Самопочуття залежного погіршується у геометричній прогресії. У такому стані людина може завдати шкоди собі та оточуючим.

Психологи рекомендують не закриватися від залежного, але вибудувати довірчі стосунки. Навчитися розумітися на психоемоційному стані хворого. відкрити для діалогу. Адже однією з причин появи залежності може бути саме відчуженість у ній.

Страх – двигун наркозалежності

Людина вирушає за наркотиками у пошуках забуття. А потім страшенно боїться, що про залежність дізнаються родичі, друзі та просто сторонні люди.

Наркоман боїться втратити роботу, стосунки. Залишитися на самоті. Чи не знайти нову дозу. Наркотики посилюють стан страху, перетворюють його на параною чи розлад особистості. Особливо важко доводиться залежному, коли ефект кайфу відступає. Страх стає нестерпним, породжує агресію та прагнення насильства.

Психологи категорично забороняють дорікати чи кричати на залежного. Така поведінка лише посилить ситуацію. Наркоман починає ще більше катувати себе, звинувачувати та боятися. Замкнене коло, розірвати яке може лише кохання та доброта.

Звичайно, нелегко прийняти людину такою, якою вона є. Навіть і незалежно. Але треба зробити зусилля, інакше наркомана не вилікувати. Ви повинні розуміти, що ваш ворог не сам залежний, але наркотики.

Чи є небезпека зі сторони наркозалежного для оточуючих і що робити в екстрених ситуаціях?

Наркотики неймовірно сильно руйнують свідомість людини. Особливо синтетичні. Ви повинні розуміти, що залежність – це хвороба. І в неї бувають періоди загострення, особливо після вживання важких речовин. У такі моменти наркоман не контролює себе. Будь-яка дрібниця може вивести його із себе. Особливо коли починається відкат, або “ламання”. Хворий здатний завдати каліцтва собі чи оточуючим.

Будьте готові викликати поліцію чи нарколога додому. Залежного треба заспокоїти та дочекатися приїзду допомоги. Прибрати всі предмети, якими хворий може завдати собі шкоди. Зачинити двері та вікна. Потрібно давати залежному воду, відвідувати, але не випускати.

Лікар-нарколог може дати хворому седативні та відвезти на стаціонар. У лікарні буде проведено детоксикацію, терапія – в домашніх умовах лікування неможливе.

Обов’язково убезпечте своє майно

Наркоман не здатний мислити критично. Це потрібно прийняти як факт. Шахраї можуть вивудити у хворого будь-яке майно і навіть квартиру. Так ви залишитеся без цінних речей та навіть даху над головою.

Тому потрібно поставити залежного на облік до наркодиспансеру. Це прикро, соромно. Але правочин, укладений з наркоманом, можна оскаржити в суді. Ви збережете своє майно, а це також важливо. Адже якщо ви втратите щось цінне, вам складніше підтримуватиме людину, через яку це сталося.

Якщо з вашим близьким сталося лихо, звертайтеся до нашої клініки “Пальміра Плюс”. Не живіть наодинці із проблемою.